Inne zwiedzanie – Blumil by Segway

Zawsze używałem tylko wózka aktywnego do przemieszczania się lub gdy jechałem na wakacje. Jednak ograniczenia związane z wózkiem aktywnym za bardzo mi przeszkadzały. Podczas jednego z wyjazdów zagranicznych poznałem osobę poruszającą się na innowacyjnym wózku elektrycznym na bazie Segway  tzw. Blumil.


Blumil jest innowacją jeśli chodzi o przemieszczanie się osób niepełnoprawnych, posiada on tylko dwa koła, a do utrzymania równowagi wykorzystuje żyroskopy.

Dzięki niemu przemieszczanie się po plaży, śniegu czy kostce brukowej nie stanowi żadnego problemu. Jego możliwości są naprawdę duże, mieści są on do bardzo małych wind (jest to związane z tym, że obraca się on w miejscu za pomocą tylko dwóch kół). Pokonywanie progów nie stanowi również dla niego żadnego problemu, wjeżdża pod nachylenia 30 stopni. Zasięg to aż prawie 40 km, Blumil odmienił moje życie podczas moich wycieczek i nie tylko.


W tym miejscu będę zamieszczał filmy oraz zdjęcia związane z podróżowaniem za pomocą Blumil. Wskaże różnice wynikające z przewagi poruszania się za pomocą Blumil nad wózkiem aktywnym w wielu miejscach. Obecnie używam zarówno wózka aktywnego jak i Blumil, jednak podczas wyjazdów na wakacje nie wyobrażam sobie zabranie tylko wózka aktywnego. Opiszę również procedurę zabrania dwóch wózków inwalidzkich podczas lotu samolotem.


Wrocław pierwsze miasto zwiedzone za pomocą Blumil

 

Poruszanie się za pomocą Blumil na plaży