Informacje praktyczne

Top 10 aplikacji przydatnych podczas podróży

W obecnych czasach podczas każdej podróży towarzyszy nam telefon. Najważniejsze jest aby korzystać z niego z umiarem, szczególnie podczas wakacji.

Poniżej przedstawiam listę przydatnych aplikacji, które zawsze używam podczas moich wyjazdów. Wszystkie aplikacje są dostępne zarówno na system android jak i ios.


TRIPADVISOR

Bardzo fajna aplikacja do wyszukiwania min.: atrakcji, restauracji, hoteli w danym miejscu. Największym plusem aplikacji jest to, że wymienione w niej rzeczy są oceniane i opisywane przez użytkowników z całego świata. Dlatego też dzięki niej na pewno nie trafimy do najgorszej knajpy :). Drugi plus aplikacji to działanie w trybie offline, wystarczy pobrać dane miejsce na nasz telefon.


 BOOKING.COM

booking com

Jedna z lepszych wyszukiwarek noclegów. Dzięki niej szybko znajdziemy interesujący nocleg w hotelu, motelu, pensjonacie. Posiada rozbudowany filtr wyszukiwania, również można zaznaczyć udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Należy jednak pamiętać podczas wyszukiwania noclegu, że nie zawsze obiekt posiadający to udogodnienie na stronie, będzie je posiadać na miejscu.

 


AIRBNB

Kolejna świetna wyszukiwarka noclegów. Dzięki niej znajdziemy pokoje i apartamenty u prywatnych osób. Aplikacja ta umożliwia znalezienie naprawdę taniego noclegu w każdym miejscu na świecie. Posiada  bardzo rozwinięty filtr wyszukiwania. Ostatnio dodano nową funkcje – wyszukiwanie nietypowych atrakcji np. degustacja win z lokalnym przewodnikiem.

 


WEATHER PRO

Aplikacji pogodowych jest całe mnóstwo, jednak moim zdaniem WeatherPro jest najlepszą aplikacją. Oprócz standardowego pokazywania temperatury, zachmurzenia, ilości opadów WeatherPro wskaże także pogodę dla narciarzy, informacje o plaży (w tym indeks UV i temperaturę wody). Jest to bardzo szczegółowa aplikacja pogodowa, jej trafność jest naprawdę wysoka.


MAPS.ME

Jedna z lepszych aplikacji z mapami offline. Wystarczy pobrać interesujące nas miejsce (np. mapę całych Włoch lub tylko jakiegoś miasta) i już możemy korzystać z map bez dostępu do internetu.


GOOGLE TRANSLATE

Świetny translator, za pomocą aplikacji na pewno się dogadamy za granicą. Najważniejsze jest aby pobrać przed wyjazdem języki, które będziemy chcieli tłumaczyć, wtedy nie będzie nam potrzebny internet. Aplikacja ta bardzo dobrze tłumaczy nie tylko wpisywany tekst ale również mówiony do mikrofonu.

 


UBER

Kontrowersyjna aplikacja, szczególnie nie podoba się taksówkarzom. Ja jednak zawsze jej używam jeśli w danym mieście nie jest zakazana. Przejazdy za pomocą ubera są o połowę niższe w porównaniu ze zwykłymi taksówkami. Będąc w Nicei, Budapeszcie płaciłem grosze za przejazdy przy pomocy ubera. Miejmy nadzieje, że państwa UE zmądrzeją i dopuszczą ten świetny startup do użytku.

 


XE CURRENCY

Podróżując na pewno zawsze kupujemy trochę obcej waluty przed wyjazdem. Jednak nie zawsze ilość pieniędzy, którą zabierzemy ze sobą nam starczy. Aby nie dać się oszukać za granicą podczas kupna danej waluty warto skorzystać z aplikacji XE , która przelicza waluty w czasie rzeczywistym.


JAK DOAJDE.PL

Aplikacja służąca do wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej w największych miastach Polski. Z roku na rok działa coraz lepiej, jednak czasami potrafi źle wskazać godzinę przyjazdu np. autobusu.

 

 


GOOGLE MAPS

Na pewno znana wszystkim aplikacja od słynnego giganta google. Google maps jest ciągle aktualizowane, dochodzą co chwile nowe funkcje, a co najważniejsze od niedawna można zapisywać mapy offline.


IPOLAK

Jest to aplikacja dzięki, której dowiemy się gdzie znajduje się ambasada naszego państwa w mieście w którym aktualnie przebywamy. Dostarcza ona informacji tj. telefon, adres przepisy celne, informacje dla kierowców. Dzięki niej dowiemy się również o obyczajach danego kraju, wymaganych wizach, ile np. możemy wwieść gotówki do danego państwa. Naprawdę ciekawa aplikacja, polecam ją wszystkim, szczególnie jeśli podróżujemy poza granicę UE.