Lifestyle,  Wyprawy

Ciekawe miejsca w Europie gdzie jest ciepło w zimie.

Gdzie jest ciepło w zimie w Europie.

Jeśli nie lubisz zimy (tak samo jak ja), nudzą Cię spacery po galeriach handlowych i oglądanie poświątecznych wyprzedaży to może warto wyjechać w tym okresie i trochę odpocząć od tych szarych i smutnych dni.

Bardzo często właśnie w takich miesiącach jak styczeń, luty i marzec można znaleźć tanie loty do ciepłych krajów. Nie będę podawał przykładów odległych i drogich miejsc, tylko wskaże niedrogie i ciekawe miejsca gdzie jest ciepło w zimie w Europie.

WYSPY KANARYJSKIE

Wyspy Kanaryjskie - miejsca w europie gdzie jest ciepło w zimie

Wyspy te są położone na Oceanie Atlantyckim, należą do Hiszpanii i składają się z takich wysp jak: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote oraz kilku mniejszych. Średnia temperatur w okresie zimowym to 18 stopni , jednak spokojnie można trafić na dni z 24 stopniami. Na Wyspach Kanaryjskich bardzo rzadko występują opady, jednak np. na wyspie  Fuerteventura musimy się liczyć z silnymi wiatrami. Dlatego też lepiej wybrać się na Lanzarote, Gran Canarie lub Teneryfę. W moim zestawieniu ciepłych krajów Wyspy Kanaryjskie jako jedyne wygrywają pod względem najlepszej pogody, planując wyjazd zimowy spokojnie możemy brać pod uwagę miesiąc styczeń. Co najważniejsze na Wyspy Kanaryjskie latają tanie linie lotnicze, jednak bilety nie są tak tanie jak w przypadku np. Cypru lub Malagi.
MADERAMadera - miejsca w europie gdzie jest ciepło w zimie

Kolejna wyspa, która znajduję się również na tym samym oceanie co Wyspy Kanaryjskie. Posiada ona górzyste ukształtowanie terenu oraz bardzo łagodny klimat. Często jest nazywana wyspą „wiecznej wiosny”, średnie dobowe temperatury jakie występują od stycznia do marca to 20 stopni. Niestety żadne tanie linie lotniczne nie latają na Maderę, jeśli zdecydujemy się na wyjazd pozostają nam dwa wyjścia. Pierwsze to lot z przesiadkami np. w Lizbonie, drugie wyjście natomiast to odwiedzenie biura podróży i wykupienie samego biletu bez wycieczki (biura podróży jak organizują wycieczki mają wykupiony bezpośredni lot czarterowy).


CYPRCypr - miejsca w europie gdzie jest ciepło w zimie

Jest jednym z najmniejszych państw w UE, po Malcie i Luksemburgu. Położony jest we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Libanu i Syrii. Na Cyprze średnia temperatur w miesiącu styczniu to 17 stopni, dlatego też jest to dobry okres aby przeznaczyć go na zwiedzanie (na pewno nie możemy liczyć na tak ciepłą pogodę jak na Wyspach Kanaryjskich). Na Cypr bez problemu dostaniemy się tanimi liniami lotniczymi, bilet można znaleźć w dwie strony już za niecałe 500 zł.


   SYCYLIASycylia - miejsca w europie gdzie jest ciepło w zimie

Jest największą wyspą Morza Śródziemnego, zamieszkuje ją 5 milionów mieszkańców. W przypadku temperatur jakie występują na Sycyli, sytuacja jest już dużo gorsza niż np. na Maderze. Nasz wyjazd zimowy najlepiej planować tylko do południowej części w okolice Syrakuzy. Tu właśnie najdłużej utrzymuje się najcieplejsza temperatura w okresie zimowym. Niestety nie jest ona za wysoka i wynosi około 14 stopni w czasie dnia. Południowa Sycylia jest idealnym miejscem dla osób, które niekoniecznie szukają upałów, tylko zamierzają spacerować i zwiedzać pobliskie miejscowości.


MALAGAMalaga - miejsca w europie gdzie jest ciepło w zimie

Położona nad Morzem Śródziemnym u podnóża Gór Betyckich na samym południu Półwyspu Iberyjskiego, pomiędzy Gibraltarem a Almerią. Miasto to jest ostatnim miejscem w Europie, które mogę polecić na zimowy wyjazd. Dlaczego akurat Malaga, spytacie. Trzy główne powody zdecydowały o umieszczeniu Malagi w moim zestawieniu.

  1. Lot trwa bardzo krótko,
  2. bilety są naprawdę tanie (bez problemu w dwie strony można znaleźć bezpośrednie połączenie za mniej niż 400 zł).
  3. pogoda może nie jest upalna, jednak zaspokoi ona wszystkie osoby lubiące zwiedzanie miasta oraz relaksowanie się w nadmorskich pubach oferujących świetne jedzenie w ogródkach na zewnątrz.

W ciągu dnia temperatura dochodzi czasami do 20 stopni, jedynie poranki są chłodniejsze. Słońce wschodzi już o 7:30 a zachodzi dopiero o 18:30, większość restauracji ma wystawione ogródki na zewnątrz.

Podsumowując ciekawe miejsca w Europie gdzie jest ciepło w zimie zdecydowanie pod względem temperatury wygrywają Wyspy Kanaryjskie, gdzie na pewno przyda nam się krótki rękawek. Jeśli nie zależy nam przesadnie na wysokiej temperaturze i planujemy wyjazd w formie zwiedzania wybierzmy tanią i piekną Malagę.