Wyprawy

Wrocław co zobaczyć w dwa dni?

Wrocław położony nad rzeką Odrą jest nazywany przez wielu Wenecją północy. Jest to na pewno związane z dużą ilością mostów, kładek oraz wysp, które występują w tym niesamowitym mieście (ponad 100 mostów, 30 kładek i 12 wysp).

Wrocław co zobaczyć w dwa dni?


Na zwiedzanie Wrocławia proponuje przeznaczyć dwa pełne dni, w końcu jest to jedno z najładniejszych miast w Polsce.

Ze znalezieniem noclegu nie powinniśmy mieć problemu, jednak należy pamiętać, że Wrocław nie należy do tanich miast.

Ja będąc we Wrocławiu wybrałem nowo powstały apartamentowiec Art Apart przy ulicy Walońskiej. Uważam, że znajduje się on w bardzo dobrej lokalizacji. Przechodząc np. przez most Oławski znajdujący się blisko apartamentu odrazu mamy pod ręką kolej gondolową tzw. „Polinkę”. Kolej ta kursuje nad Odrą, od Geocentrum Na Grobli do Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego. Stąd już mamy parę kroków do Zoo oraz Hali Stulecia.

Również trasa z apartamentu do starego Rynku jest niezwykle prosta i szybka. Wystarczy, że dojdziemy do mostu Grunwaldzkiego i już znajdujemy się na odrestaurowanym bulwarze imienia Xawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich.

Główne zabytki oraz atrakcje Wrocławia, które warto zwiedzić –

DZIEŃ PIERWSZY:

Bulwar imienia Xawerego Dunikowskiego –

Moim zdaniem jest to najlepiej odrestaurowany bulwar w Polsce jaki ostatnio widziałem. Długość bulwaru to ponad 800 m., jest on na tyle szeroki, że każdy znajdzie miejsce dla siebie, zarówno rowerzyści, rolkarze itp. Również jeśli będziemy chcieli odpocząć przez prawie całą długość mamy do dyspozycji ławki. Z bulwaru rozpościera się także przepiękny widok na Ostrów Tumski.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Widok z bulwaru na Ostrów Tumski
Widok z bulwaru na Ostrów Tumski

Hala Targowa –

dochodząc do końca bulwaru dojdziemy do hali targowej przy ulicy Piaskowej. Tu warto zrobić zakupy, jeśli nie chcemy wydać dużo pieniędzy na obiady to w hali targowej obiad dwudaniowy można zjeść już za 8 zł. Na prawo od Hali Targowej przechodząc przez most Piaskowy i Tumski dojdziemy do głównego zabytku Wrocławia Ostrowa Tumskiego. 

Ostrów Tumski – 

Jest to najstarsza część Wrocławia, w tym miejscu warto zwiedzić gotycką Katedrę św. Jana Chrzciciela wybudowaną między XIII-XIV w. oraz przejść się obok Pałacu Sufraganów.

Katedra św. Jana Chrzciciela
Katedra św. Jana Chrzciciela.                                                          

Wracając z powrotem przez most Tumski koniecznie trzeba zobaczyć największe wyspy Wrocławia ( Wyspa Piasek, Wyspa Młyńska, Wyspa Słodowa, Wyspa Daliowa, Wyspa Bielarska). Na wyspie Słodowej warto zrobić odpoczynek siadając np. przy zimnym piwie.

Most Tumski
Most Tumski
Most Tumski kłódki zakochanych
Most Tumski kłódki zakochanych
Most Piaskowy
Most Piaskowy
Wyspo Słodowa
Wyspo Słodowa
Food Truck - Wrocław
Food Truck – Wrocław
Widok z wyspy Słodowej
Widok z wyspy Słodowej
Wrocław nocą
Wrocław nocą

Z Wyspy Słodowej dojdziemy odrazu do mostu Uniwersyteckiego, który poprowadzi nas przez Plac Uniwersytecki do głównego Rynku we Wrocławiu.

Będąc na rynku zobaczymy jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy W Polsce. Dookoła rynku znajduje się wiele restauracji, w zachodniej części rynku usytuowana jest fontanna zrobiona głównie z elementów szklanych.
Niedaleko rynku warto zobaczyć jeszcze Pałac królewski oraz Synagogę Pod Białym Bocianem

Ratusz wrocławski
Ratusz wrocławski
Starówka wrocławska - domek Jasia i Małgosi
Starówka wrocławska – domek Jasia i Małgosi
kawiarnia Wrocław
kawiarnia Wrocław
Starówka Wrocławia
Starówka Wrocławia
pomnik Aleksandra Fredry - Wrocław
pomnik Aleksandra Fredry – Wrocław

Główne zabytki oraz atrakcje Wrocławia, które warto zwiedzić DZIEŃ DRUGI:

Posługując się koleją gondolową tzw. „Polinką” dotrzemy na bulwar Stanisława Wyspiańskiego. Tutaj warto zejść na plaże i zrelaksować się chwilę na niej lub wynająć sprzęt wodny.

Plaża we Wrocławiu
Plaża we Wrocławiu

Idąc dalej bulwarem dotrzemy do Ogrodu Zoologicznego, obiekt ten jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce, powierzchnia jego to aż 33 hektary. Na terenie zoo otwarto w 2014 roku Afrykarium – oceanarium, prezentuje on ekosystemy wodne oraz lądowe fauny Afryki.

Zoo we Wrocławiu
Zoo we Wrocławiu

Po zwiedzeniu zoo przechodząc przez ulicę Wróblewskiego dojdziemy do Hali Stulecia wzniesionej w latach 1911-1913. W tym miejscu znajduje się także widowiskowa podświetlana fontanna.

Obok Hali Stulecia odrazu możemy przystąpić do zwiedzania Ogrodu Japońskiego wraz z Parkiem Szczytnickim

Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński
Ogród Japoński


Ostatnim punktem dnia będzie Panorama Racławicka ( Muzeum Narodowe, które eksponuje cykloramiczny obraz bitwy pod Racławicami). Jednak aby się tu dostać musimy zawrócić w stronę Mostu Grunwaldzkiego oraz bulwaru Xawerego Dunikowskiego.